انجمن برنامه نویسان البرز

تبلیغات

کلاس برنامه نویسی نیاز دارم یا خیر؟

کلاس برنامه نویسی نیاز دارم یا خیر؟


در چهارمین مقاله از سری مقالات مقدمات برنامه نویسی به تاثیر کلاس های برنامه نویسی میپردازیم. منظور ما از کلاس برنامه نویسی ، کلاس های دانشگاه نیست. منظور ما آموزشگاه هایی هستند که به طور متمرکز به برنامه نویسی میپردازند. اگز ما خواهید در مورد برنامه نویسی در دانشگاه بدانید، مقاله ” دانشگاه و ادامه تحصیل خوب است یا بد؟ ” را مطالعه کنید.

آیا بدون کلاس برنامه نویسی میتوانم کار را یاد بگیرم؟

کلاس برنامه نویسی نیاز دارم یا خیر؟

از نظر ما بهترین کسی که میتواند به این سوال جواب بدهد، خود شما هستید. صادقانه توانایی هایتان را مرور کنید. ابتدا بفهمید که برنامه نویس کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بعد از آن ویژگی های شخصیتتان را مرور کنید. آیا از دسته کسانی هستید که خودشان پیگیر هدفشان هستند؟ یا اینکه هر چند وقت یکبار نیاز به یک تلنگر دارید؟ آیا از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات لذت میبرید یا ترجیح میدهید مشکلات را به آسانی حل کنید؟ از مسیر طولانی تر و دشوارتر خوشتان می آید یا از مسیر ساده تر و کوتاه تر؟

اینها سوالاتی هستند که وقتی جوابشان را بدانید، میتوانید تصمیم بگیرید که میخواهید از طریق کلاس برنامه نویسی یاد بگیرید یا اینکه از طریق جستجو در اینترنت و مقالات آموزش برنامه نویسی . هر کدام از این دو روش را انتخاب کردید، یک پیشنهاد را حتما به خاطر داشته باشید: هر چقدر زبان انگلیسی را بهتر بلد باشید، قابلیت پیشرفتتان بیشتر است.

کجا کلاس بروم؟

اینکه در فلان آموزشگاه گران و معتبر که مدرکش هم معتبر است، برنامه نویسی را یاد بگیرید، اصلا مهم نیست. در طول تمام سال هایی که برنامه نویسی کرده ام تا به حال در هییچ پروژه ای از من سوال نکرده اند که برنامه نویسی را در کجا یاد گرفته ام. مهم ترین نکته، کیفیت آموزش آموزشگاهی است که به آن میروید. آموزشگاه هایی که برای درآمد زایی بیشتر، دچار آفت تئوری زدگی خالص شده اند، کاری از پیش نخواهند برد و به شما چیزی یاد نمیدهند. از طرف دیگر آموزشگاه هایی که سطح بیش از حد بالا یا بیش از حد پایین دارند هم، چیزی به شما یاد نخواهند داد.

پس چطور باید انتخاب کنیم؟ پیشنهاد من این است که سرفصل های درسی دوره ها را مطالعه کنید و با یک اهل فن مشورت کنید. اگر کسی را سراغ ندارید که شما را راهنمایی کند، از طریق فرم تماس با ما از ما کمک بگیرید. یا در پایین همین نوشته کامنت بگذارید و سوال هایتان را مطرح کنید.

نظر ما این است که قبل از هر اقدام و هزینه ای، مقالات آموزشی این سایت را مطالعه کنید. با این حال اگر علاقه مند هستید، میتوانید در کلاس های حضوری موسسه ما نیز شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر از طریق فرم تماس با ما میتوانید با ما مکاتبه کنید.
نظر بدهید