انجمن برنامه نویسان البرز

تبلیغات

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس


در جلسه قبلی آموزش از مجموعه آموزشی وردپرس درباره نحوی سفارشی سازی سایت صحبت کردیم. متوجه شدیم برای ایجاد تغییرات در سایت علاوه برا استفاده از قالب های مختلف و نصب افزونه میتوانیم از امکان سفارشی سازی نیز استفاده کنیم . در این جلسه میخواهیم درباره امکان درون ریزی و برون ریزی در وردپرس صحبت کنیم . فرض کنید میخواهید اطلاعات این سایتی که در حال حاضر داریم بر روی آن کار میکنیم مانند “نوشته ها” ، “فهرست ها” و یا هر اطلاعات دیگر را در سایت دیگری قرار دهیم یعنی تمام نوشته ها و یا فهرست های این سایت عینا در سایت دیگر کپی شود . برای انجام این این کار از امکان درون ریزی و برون ریزی در وردپرس استفاده میکنیم .و یا فرض کنید ما تغییر در سایت اعمال کردیم و این تغییر سایت را دچار مشکل کرده خیلی سریع میتوانیم یک برون ریزی از اطلاعات سایت بگیریم ، قالب سایت را دوباره نصب کنیم و خیلی راحت تمام اطلاعات سایت قبلی را در سایت جدید درون ریزی نمایم

برای این کار ابتدا وارد پیشخوان سایتی میشویم که میخواهیم اطلاعاتش را برداریم و یا “برون ریزی کنیم” و از نوار ابزار سمت راست پیشخوان وردپرس گزینه ابزار ها و زیر گزنیه برون ریزی را انتخاب میکنیم.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

در این قسمت میتوانید تعیین کنید که از کدام بخش سایت فایل برون بری گرفته شود برای آسودگی خیال بهتر است همیشه روی گزینه هر محتوا باشد که از تمام اطلاعات سایت برون بری گرفته شود مگر اینکه فقط یک بخش از اطلاعات را نیاز داشته باشید . زمانی که محتوای خود را برای برون بری انتخاب کردید دکمه “دریافت پرونده برون بری شده ” را بزنید . یک فایل با فرمت XML برای دانلود رد اختیار شما قرار میگیرد.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

خب تا اینجای کار ما اطلاعات مورد نظرمان را از سایت اول وردپرسی برون بری کردیم حالا باید این اطلاعات را در سایت مقصد دورن ریزی کنیم برای این کار هم وارد پیشخوان سایت مقصد شده و از نوار ابزار سمت راست گزینه ابزارها و زیر گزینه درون ریزی را انتخاب میکنیم.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

روی گزینه ای که در تصویر بالا با فلش مشخص کردم کلیک کنید با این کار مشخص میکنید مقصد ما وردپرس است و همینطور افزونه مورد نیاز برای انتقال اطلاعات نصب میشود.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس
همان طور که در تصویر مشاهده میکنید افزونه “WordPress Importer”  در حال نصب شدن است بعد از آنکه نصب تمام شد گزینه ای نمایان میشود به نام “اجرای درون ریزی” روی آن کلیک میکنید. صفحه ای باز می شود که میتوانید فایل XML که از سایت قبلی برون بری کرده بودید را آپلود کنید و اطلاعات را در سایت جدید قرار دهید.
کلمات کلیدی : آموزش وردپرس

نظر بدهید