انجمن برنامه نویسان البرز

تبلیغات

اندر احوالات یک برنامه نویس گیمر و تجربه هایش!

اندر احوالات یک برنامه نویس گیمر و تجربه هایش!


این مقاله یک تجربه از دوران نوجوانی من است و البته به برنامه نویسی مرتبط است! یادم هست سالها پیش وقتی که نوجوان بودم، طبق رسم تمام نوجوان های هم دوره ام، کلی از وقتم را توی گیم نت ها میگذراندم! آنروزها بازی ای که به شدت روی بورس بود، World Of Warcraft بود. – اتفاقا اخیرا نسخه جدیدش هم آمده و من درگیر یک جنگ با خودم هستم که امتحانش نکنم!!!! – یک دنیای اساطیری که پلیرهای زیادی در آن آنلاین بودند و هر کاراکتری یک تخصص داشت. یکی جادوگر بود، یکی شکارچی،یکی جنگجو و….

وقتی که بازی را شروع کردم، اولین کاراکتری که ساختم، یک Warlock یا جادوگر سیاه بود 🙂 . خوش و خرم توی بازی میگشتم و همه را کتک میزدم و کلی به بازی کردنم مغرور بودم. تا اینکه یک روز توی یکی از بیابان های بازی، یک شکارچی، مراطوری کتک زد که لت و پار شدم! خیلی ساده، Warlock را بوسیدم و کنار گذاشتم و یک شکارچی ساختم. عالی بود. همه را کتک میزدم. تمام دوئل ها را میبردم. کلی برایخودم قلدر بودم! تا اینکه یک روز از یک جنگجو، یک کتک مفصل خوردم. جنگجو ساختم. از شکارچی هم بهتر بود! اصلا مرگ توی کارش نبود! کلی که کاراکترم را قوی کردم، دیدم نفر اول مسابقات سرور، یک Warlock است!!!!

نکته را گرفتید؟ خیلی از دوستان از من میپرسند که فلان زبان برنامه نویسی را بلدند اما میخواهند یک زبان دیگر یاد بگیرند. دات نت کارها با PHP کارها دعوا میکنند که کدام زبان ضعیف تر است. سی شارپ کارها به وردپرس کارها طعنه میزنند و و و…

جواب من یک جمله بیشتر نیست. اگر Warlock شما از یک شکارچی کتک میخورد، شکارچی نسازید. بازی کردن با Warlock را بهتر یاد بگیرید! بعد پوزه هر شکارچی ای را که سر به سرتان گذاشت، به خاک بمالید.

معمولا اینقدر که درگیر این دعواهای “این بهتره یا اون” هستیم، درگیر یادگیری خود “این” یا “اون” نیستیم. یادمان میرود که ما نه توی “این” حرفه ای هستیم نه توی “اون” . نه “این” را عمیق میشناسیم نه “اون” را. و در حالی که ما درگیر دعواهای بچه گانه خودمان هستیم، مت مولنوگ -خالق وردپرس- یک کمپانی با ۶۱۶ کارمند و ۱۶۰ میلیون دلار سرمایه تولید میکند. و ما هنوز اندر خم بحث وردپرس یا دات نت یا فلان تکنولوژی هستیم…
نظر بدهید

5 دیدگاه برای “اندر احوالات یک برنامه نویس گیمر و تجربه هایش!

 • Ahmad گفته
  8 نوامبر 17

  Death Knight Master Race
  مثال فوق العاده ای بود درود!

  • علیرضا صبوئی گفته
   8 نوامبر 17

   Resto Druid the best 😀
   Ahmad Alliances neeeeed us. 😀

   • محمد رضا گفته
    8 نوامبر 17

    we needyou man we neeed you

 • صابر گفته
  8 نوامبر 17

  عالی!!!

 • mahdiir گفته
  8 نوامبر 17

  نکته ی آموزنده ای بود استاد