انجمن برنامه نویسان البرز

تبلیغات

مدیریت کدها در سی شارپ توسط SVN

مدیریت کدها در سی شارپ توسط SVN


آیا تا به حال برای شما پیش نیامده است که پروژه ای راکه درست کار میکرده است، تغییر بدهید و خراب شود؟ چند بار برای شما پیش آمده است که تغییراتتان را بر روی کدها save کرده اید و پشیمان شده اید اما نتوانسته اید کدها را بازیابی کنید؟ یا بعضی وقتها، تغییری را روی کد داده اید و بعد از چند هفته فهمیده اید که تغییرات شما یک جای دیگر از کد را خراب کرده است. در این مواقع چه کار میکنید؟ اگر بخواهید تغییرات مهمی روی کد بدهید، از آن یک کپی میسازید؟ آیا پیش نیامده است که کپی هایتان از یک پروژه آنقدر زیاد شده باشد که خودتان هم یادتان برود کدامشان نسخه درست بود؟ در موقع کارتیمی چطور؟ چطور بر روی یک پروژه، از سیستم های مختلف کار میکنید؟ اگر با هر کدام از این مشکلات برخورد کرده اید و راه حل آن را نمیدانید، به این خاطر است که با مفهوم مدیریت کدها یا source control آشنایی ندارید.

مدیریت کدها به این معنی است که کدها را در جایی از سیستم خودتان(یا یک سرور) نگهداری کنید و هر وقت تغییری دادید، این تغییر را بر روی آن کدها اعمال کنید. اما با یک تفاوت مهم. در این سیستم مدیریت کدها ، شما میتوانید هر وقت که نیاز داشتید، کدهایتان را به زمان قبل برگردانید! آنهم نه فقط به یک زمان خاص. بلکه به هر زمانی که خودتان میخواهید. نکته جالبتر این است که تمام افراد تیم، بر روی پروژه کار میکنند و تغییراتشان را بر روی آن اعمال میکنند و برنامه، تمام آنها را با هم سینک میکند. در واقع وقتی شما با نرم افزارهای مدیریت کدها بیشتر آشنا بشوید، میبینید که بدون آنها اصلا نمیتوانید کدنویسی کنید.

اینکه این نرم افزارها دقیقا چه چیزی هستند و چطور مدیریت کدها را انجام میدهند، در ویدیوی انتهای این پست، نمایش داده شده است: بیایید با هم این ویدیو را ببینیم. ۲۰ دقیقه زمان صرف کنید تا برای همیشه راحت باشید!

شما میتوانید نرم افزار TortoiseSVN را که در این آموزش استفاده شده است، از این لینک دانلود کنید.

در این ویدیو از یک Global Ignore Pattern استفاده کرده ایم که برای استفاده شما، آنرا در این لینک آورده ایم:

دانلود Global Ignore Pattern
کلمات کلیدی :

نظر بدهید

5 دیدگاه برای “مدیریت کدها در سی شارپ توسط SVN

 • arman گفته
  12 آگوست 17

  TFS هم فکر میکنم مثل همین باشه اگر ممکن هست آموزش TFS هم بسازید
  باسپاس فراوان

  • علیرضا صبوئی گفته
   12 آگوست 17

   دوست خوبم TFS برای قسمت مدریت سورس کدها از Git یا موتور داخلی خودش استفاده میکنه. اما نکته اینه که TFS بیشتر از یک ابزار سورس کنترل هستش. بیشتر یک ابزار مدریت پروژه هستش.

 • arman گفته
  12 آگوست 17

  اگه آموزش بگذارین ممنون میشم البته همین هم خیلی عالی ممنون

 • احمد ایرانپور گفته
  12 آگوست 17

  با درود
  خیلی خوب و کاربردی حیف که دیر دیدم.
  سپاس از شما

 • میلاد حلمی گفته
  12 آگوست 17

  سلام
  ممنون جناب صبوئی عزیز
  ویدئوی خیلی خوبی بود
  واقعا به بنده کمک کرد
  ممنون