انجمن برنامه نویسان البرز

تبلیغات

آشنایی با افزونه در وردپرس

آشنایی با افزونه در وردپرس


در این جلسه آموزش وردپرس قصد داریم درباره افزونه در وردپرس صحبت کنیم .افزونه ها به طور کلی امکاناتی هستند که برای بهتر شدن سایت میتوانیم آنها را نصب کنیم و همانطور که از اسم شان مشخص است برای افزودن امکانات هستند اگر هیچ افزونه ای روی سایت نصب نشود باز هم سایت کار میکند پس صرفا جهت کاملتر و بهتر کردن سایت میباشند. برای مثال فرض کنید ما یک سایت را به یک برنامه نویس دادیم تا سایت را طراحی و برنامه نویسی کند حالا میخواهیم یک اسلایدر یا خبرنامه به سایت اضافه کنیم دوباره باید به برنامه نویس سایت رجوع کنیم که یک اسلایدر و یا خبرنامه کد نویسی کند اما در وردپرس خیلی راحت میتوانید خودتان یک افزونه اسلایدر و یا خبرنامه یا هر امکان دیگری بدون نیاز به نوشتن یک خط کد رو سایت نصب و اضافه کنید.

برای ورود به بخش افزونه ها کافی است وارد پشخوان وردپرس شده و از نوار ابزار سمت راست گزینه “افزونه ها” را انتخاب کنیم. همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید به طور پیش فرض ۳ افزونه نصب است.

آشنایی با افزونه در وردپرس

برخی از افزونه ها بعد از نصب و یه مدت کار کردن روی سایت ممکن است توسط نویسنده افزونه به روزرسانی شوند و یکسری امکانات به افزونه اضافه کند و یا مشکلاتی که در نسخه قبل وجود داشت را در نسخه جدید برطرف کند در این صورت به طور اتوماتیک یک پیغام در سایت وردپرسی ما مبنی بر وجود نسخه جدید برای به روزرسانی میاید. که ما خیلی ساده با به روزرسانی افزونه میتوانیم از امکانات جدید و نسخه به روز شده افزونه استفاده کنیم.

آشنایی با افزونه در وردپرس

به طور مثال همانطور که در عکس بالا میبینید افزونه اکسمیت که افزونه برای جلوگیری از ورود اسپم به سایت است نسخه جدیدش در دسترس قرار گرفته که خیلی راحت با زدن گزینه “هم اکنون به روز رسانی کنید ” میتوانیم افزونه را آپدیدت نمایم.

اگر میخواهید افزونه خاصی را که نامش را میدانید روی سایت نصب کنید خیلی راحت گزنیه”افزون” که هم در بالای صفحه هست و هم در نوار ابزار سمت راست پیشخوان وجود دارد را میزنیم و وارد مخزن وردپرس میشویم در باکس جستجو نام افزونه مورد نظر خود را تایپ میکنیم . افزونه پیدا میشود و ما خیلی راحت روی گزنیه نصب کلیک کرده و افزونه در وردپرس نصب میشود.

آشنایی با افزونه در وردپرس

راه بالا برای زمانی بود که ما نام افزونه را میدانستیم ولی ما نام و کارایی تمام افزونه ها را که بلد نیستم گاهی ممکن با توجه به نیازی که داریم در گوگل و یا سایت های معتبر به دنیال افزونه ای باشیم که نیاز ما رو برآورده کند. در این صورت معمولا افزونه مورد نظر را از سایت دانلود میکنیم و سپس در سایت وردپرسی خود بارگزاری میکنیم . دکمه “بارگزاری” افزونه را میزنیم و افزونه را نصب میکنیم دقت داشته باشیم که افزونه حتما در حالت فشرده “zip” باشد.

آشنایی با افزونه در وردپرس

خب به این ترتیب کار با افزونه در وردپرس را فرا گرفتیم . امیدوارم آموزش این جلسه مورد توجه شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد.
کلمات کلیدی : آموزش وردپرس

نظر بدهید